Biuro obsługi:

22 243 76 61

511 988 426

510 636 461

pn-pt: 8:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

sklep@mccar.pl

Menu
Wybierz model:

Dywaniki Samochodowe Gumowe

Osłony pod silnik Samochodowe

Nadkola samochodowe Wszystkie Marki

Siatki do bagażnika samochodowe

Kup Dolewkę Oleju i Oszczędzaj - Olej

Filtr oleju, paliwa, powietrza, kabinowy Ford Mondeo Mk5 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 sklep internetowy

Każdy kierowca i właściciel samochodu doskonale wie, że jest to maszyna, która wymaga okresowej konserwacji i działań mających na celu zabezpieczenie wszystkich jej elementów i pozwala na ich bezproblemową pracę. Pośród tych najbardziej zaawansowanych czynności, wymagających dużo czasu i pieniędzy, są również i takie, które są bardzo proste i tanie do wykonania, co oczywiście nie oznacza, że są mniej ważne. Mowa oczywiście o różnego rodzaju filtrach samochodowych.

Oryginalny filtr Ford Mondeo Mk5

Czym jednak są dokładnie filtry samochodowe i do czego służą? Jak się okazuje, są to niezwykle ważne części, które pozwalają na bezproblemową pracę wielu różnych układów silnika. Ich obecność powoduje, że silnik może pracować w sposób bezpieczny, a co za tym idzie skuteczny. Do tych najważniejszych filtrów zaliczyć można te, które filtrują znajdujący się w silniku olej, dostające się do komory spalania paliwo, oraz używane do jego spalania powietrze. Na czym dokładnie polega ich działanie?

Filtr oleju Ford Mondeo Mk5

Tymi filtrami, o których najczęściej się pamięta podczas wymiany filtrów w samochodzie, są oczywiście filtry oleju. Ich wymiany dokonuje się zawsze razem olejem, ponieważ zarówno olej, jak i używany do niego filtr, powinny być wymieniane jednocześnie. Silnik samochody potrzebuje do działania oleju, który odpowiednio smaruje wszystkie jego ruchome elementy. W wyniku jednak działania, z silnika wytrącają się mikroskopijne zanieczyszczenia, których zbyt duże nagromadzenie spowodowałoby utratę właściwości oleju. Z tego powodu musi on być stale filtrowany, aby zanieczyszczenia te usuwać i tym właśnie zajmuje się filtr oleju.

Filtr paliwa Ford Mondeo Mk5

Choć powszechnie uważa się, że paliwo samochodowe jest substancją niezwykle czystą i wolną od zanieczyszczeń, to jedna w wyniku transportowania, czy też magazynowania, może się do paliwa dostawać wiele najróżniejszych zanieczyszczeń, na które sprzedawca, ani producent niestety nie mają żadnego wpływu. Spalenie takiego zanieczyszczonego paliwa w silniku może mieć dla niego bardzo negatywne skutki, dlatego też zawsze, zanim paliwo dostanie się do silnika, jest poddawane filtracji w specjalnym filtrze paliwa. Filtry paliwa powodują uzyskanie pewności, że paliwo dostające się do silnika jest bezpieczne i odpowiednio czyste. Wymiana takiego filtra powinna być dokonywana co około 50 tysięcy kilometrów, więc dla przeciętnego kierowcy będzie to co około 2 lata.

Filtr powietrza Ford Mondeo Mk5

Paliwo to rzecz jasna niejedyna substancja, która używana jest do działania silnika. Oprócz benzyny czy też ropy, niezbędne jest powietrze, które pobiera się po prostu z atmosfery. Jak jednak wiadomo, podczas jazdy samochodem w powietrzu unosi się wiele zanieczyszczeń, kurzu, a nawet owadów. Mogłyby one dostać się do silnika, co w krótkim czasie doprowadziłoby do jego awarii. Na pomoc przychodzi jednak filtr powietrza, który umieszczony jest na samym początku układu dolotowego powietrza. Dzięki niemu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia są usuwane z powietrza, a do silnika trafia jedynie czyste i bezpieczne powietrze. Zatkane filtry powietrza najłatwiej jest zaobserwować, ponieważ w takiej sytuacji silnik bardzo mocno traci na mocy. Nie warto jednak czekać do tego momentu, tylko co roku dokonać jego wymiany.

W ofercie sklepu internetowego Ford części znajdziecie najwyższej jakości wyselekcjonowane oryginalne filtry powietrza, oleju oraz paliwa które od lat znajdują się w naszej ofercie a klienci nie zgłaszają do nich reklamacji. Posiadamy filtry do wszystkich modeli Forda Mondeo Mk5.

Między innymi do wersji:

Oryginalne Filtry Ford Mondeo Mk5 Benzyna:

  • Filtr Ford Mondeo Mk5 1.0 EcoBoost
  • Filtr Ford Mondeo Mk5 1.5 EcoBoost
  • Filtr Ford Mondeo Mk5 2.0 EcoBoost
  • Filtr Ford Mondeo Mk5 2.5 DOHC PFi

Oryginalne Filtry Ford Mondeo Mk5 Diesel:

  • Filtr Ford Mondeo Mk5 1.5 TDCi
  • Filtr Ford Mondeo Mk5 1.6 TDCi
  • Filtr Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCi

Polecane filtry paliwa do Ford Mondeo Mk5:

Polecane filtry oleju do Ford Mondeo Mk5:

Polecane oryginalne filtry powietrza do Ford mondeo Mk5:

Polecane filtr kabinowy do Ford Mondeo Mk5:

Polecane zestawy / komplety filtry + olej do Ford Mondeo Mk5:

Powiązane kategorie:

Jeżeli masz pytania:

  • jaki filtr do Ford Mondeo Mk5?
  • jaki filtr oleju Ford Mondeo Mk5?
  • Ford Mondeo Mk5 wymiana filtrów co ile?

Jeżeli masz pytania, chcesz kupić filtr powietrza, paliwa, oleju, kabinowy, części lub akcesoria do samochodów Ford Mondeo Mk5 zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania jesteśmy dostępni w Ząbkach oraz w Warszawie.

Płatności elektroniczne