Biuro obsługi:

22 243 76 61

511 988 426

pn-pt: 8:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

sklep@mccar.pl

Menu
Wybierz model:

Dywaniki Samochodowe Gumowe

Osłony pod silnik Samochodowe

Nadkola samochodowe Wszystkie Marki

Siatki do bagażnika samochodowe

Kup Dolewkę Oleju i Oszczędzaj - Olej

Kompletne Zestawy hamulcowe – Tarcze + Klocki Hamulcowe – Oryginalne Ford

Zużywanie się klocków i tarcz hamulcowych to zużywanie się, któremu nie da się zapobiec. Elementy te najszybciej zużywają się w dość masywnych autach, które są eksploatowane w agresywny sposób. Jeśli zaś chodzi o oszczędzanie tych elementów eksploatacyjnych, to najlepsi w tym przypadku są kierowcy zawodowi, którzy liczą dosłownie każdy grosz. Zawodowi kierowcy jeżdżą różnymi pojazdami i używają ich po to by zarabiać i dlatego minimalizują koszty eksploatacji najczęściej kupując Oryginalne tarcze i klocki hamulcowe, które są opcją dobrą jakościową a w sklepie internetowym mccar.pl atrakcyjną jeśli chodzi o cenę.

Dość wielu zawodowych kierowców wymienia też takie elementy jak klocki i tarcze, bo wiedzą, że każda naprawa wykonana samodzielnie to oszczędność i większy zysk. Mowa tu o tym, że samodzielnie wymienione klocki, tarcze, a czasami nawet płyn hamulcowy to zaoszczędzenie na usłudze mechanika, która może być opcją kosztowną. Najważniejszym jest jednak to, że zawodowi kierowcy dość ostrożnie operują pedałem hamulca czasami oznacza to podwojenie lub potrojenie przebiegu, który się robi na jednym zestawie klocków hamulcowych. Dlatego sposób w jaki się jeździ ma kluczowe znaczenie i to nie tylko w przypadku zużycia elementów takich jak klocki i tarcze hamulcowe. Zużywają się też opony i to czasami nawet szybciej niż akuratne jakościowo tarcze hamulcowe lub klocki.

To zużycie czasami decyduje o tym, że kierowcy nie kupują ciężkich aut, bo w ich przypadku zużycie układu hamulcowego i opon następuje znacznie szybciej niż w autach lekkich, ale samochody lekkie to niewielkie bagażniki i skromniejsze miejsca siedzące. Wszystko to ma znaczenie jeśli chodzi o koszty eksploatacji, które są dość niskimi w przypadku kompaktów, które wolno zużywają elementy układu hamulcowego, ale w porównaniu z większymi sedanami są mało komfortowe i mają skromne bagażniki. Dlatego koszty eksploatacji układu hamulcowego to sposób jazdy, który ma oszczędzać klocki i tarcze i optymalna opcja jeśli chodzi o rodzaj auta.

Co ile wymieniać tarcze hamulcowe?

Specjaliści twierdzą że tarcze hamulcowe należy wymieniać co około 60 - 90 tysięcy km jednak bardzo istotną sprawą jest jak intensywnie eksploatowany jest pojazd. Trzeba pamiętać że cały układ hamulcowy jest narażony na działanie wysokich temperatur oraz bardzo wysokie obciążenia. Niekiedy zdarza się że tarcze hamulcowe trzeba wymienić nawet po 30tyś km.

Jednak istnieją pewne symptomy które wskazują że trzeba wymienić tarcze hamulcowe:

  • pogorszenie jakości hamowania (czasem ciężko jest to odczuć ponieważ wydłużanie drogi hamowania wydłuża się stopniowo)
  • drgania kierownicy oraz zawieszenia lub całego nadwozia samochodu
  • odbijanie pedału hamulcowego
  • pisk dobiegający z okolic układu hamulcowego

Wymianę tarcz przeprowadza się zazwyczaj co drugą lub maksymalnie trzecią wymianę klocków hamulcowych. Oczywiście trzeba pamiętać że bezwzględnie tarcze wymieniamy parami czyli razem oś przednią (lewa i prawa strona) i razem oś tylną (lewa i prawa strona).

Jak często wymieniać klocki hamulcowe?

Specjaliści twierdzą że przy jeździe po mieście klocki wymagają wymiany co 10 / 20 tysięcy km. Tutaj również nie bez znaczenia jest sposób eksploatacji przy spokojnej jeździe klocki zużyją się wolniej niż przy jeździe dynamicznej. Na szczęście większość nowoczesnych samochodów posiada systemy które sygnalizują zużycie klocków hamulcowych. Jeżeli Twój samochód nie jest wyposażony w taki system większość klocków jest wyposażona w tak zwane "blaszki" które gdy klocek się zużyje wydają bardzo charakterystyczny dźwięk podczas hamowania. Ostatnim elementem kontrolnym są rowki jeżeli kocki i nie posiadają znaczy że trzeba je wymienić.

Komplety / Zestawy hamulcowe czyli Tarcze i Klocki hamulcowe na przód i tył

Specjalnie dla naszych klientów stworzyliśmy dedykowane komplety dopasowane pod konkretny model Forda. Ważne jest by wymieniać tarcze razem na oś przednią lub oś tylną. Proponujemy zestawy podstawowe luba bardziej rozbudowane. Dla bezpieczeństwa i by cały proces wymiany tarcz i klocków przebieg właściwie dodajemy Oryginalny płyn hamulcowy DOT 4 1lit firmy Ford Gratis do większości zestawów w naszym sklepie internetowym.

Pamiętaj że jesteśmy certyfikowanym partnerem Ford Partner Club – masz pewność że części są oryginalne i pochodzą z oficjalnej dystrybucji. Jeżeli nie ma zestawu który Cię interesuje stworzymy go dla Ciebie. Zapraszamy do formularza kontaktowego, podania numeru VIN i informacji z czego ma się składać zestaw części.

Płatności elektroniczne