Biuro obsługi:

22 243 76 61

511 988 426

pn-pt: 8:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

sklep@mccar.pl

Menu

Producent: NGK

Firma NGK to uznany producent świec zapłonowych oraz wielu innych części do samochodów i motocykli. Nie każdy wie, że ta niemiecka firma, jest przedsiębiorstwem z bogatym doświadczeniem.


Historia firmy NGK rozpoczęła się ponad 30 lat temu. Przedsiębiorstwo zostało założone w roku 1979. W pierwszych latach istnienia, NGK była niewielką firmą, która oferowała świece zapłonowe do japońskich motocykli. W miarę rozwoju firmy, rozszerzono profil jej działalności i zaczęto oferować świece zapłonowe do innych pojazdów.


Dziś oprócz świec zapłonowych, produkowane są między innymi kable wysokiego napięcia, fajki do świec, sondy lambda i inne części.


NGK to producent, którego produkty dostępne są na wielu rynkach motoryzacyjnych, ale nie tylko to świadczy o jego popularności i nie tylko to dowodzi jakości produktów firmy. Istotne jest również to, że produkty firmy NGK montowane są w wielu nowych pojazdach.


Jako pierwsza, zastosowała je firma Saab. W kolejnych latach, na zastosowanie tych świec decydowali się producenci innych pojazdów, między innymi takie firmy jak Bentley, Opel, Fiat, Renault, Chrysler, Volvo, Seat a nawet Ferrari.


NGK dziś, to renomowana i prężnie działająca firma, obecna na wielu motoryzacyjnych rynkach świata. Oprócz centrali w Niemczech, firma posiada swoje przedstawicielstwa w innych krajach – w Polsce, Hiszpanii, Turcji i we Włoszech. W centrali firmy zatrudnionych jest ponad 200 pracowników, obroty firmy zaś, przekraczają 310 milionów euro rocznie.

Płatności elektroniczne