Biuro obsługi:

22 243 76 61

511 988 426

pn-pt: 8:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

sklep@mccar.pl

Menu
Wybierz model:

Dywaniki Samochodowe Gumowe

Osłony pod silnik Samochodowe

Nadkola samochodowe Wszystkie Marki

Siatki do bagażnika samochodowe

Kup Dolewkę Oleju i Oszczędzaj - Olej

Rozrząd Ford Fiesta Mk7 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 sklep internetowy

Nie od dziś wiadomo, że zestaw rozrządu, który składa się między innymi z paska rozrządu, napinacza paska oraz z pompy wody to sprawnie działający wspólnie mechanizm, który odpowiada za prawidłową i bezpieczną pracę naszego samochodu. Co warto wiedzieć o tych poszczególnych elementach? Gdzie najlepiej dokonywać ich zakupu?

Zestaw rozrządu Oryginalny Ford Fiesta Mk7

Gdy z czasem pojawia się hałas z komory silnika lub inne problemy niewiadomego pochodzenia - wielu kierowców szybko przypomina sobie, że minął czas pracy ich rozrządu. Szczególnie starsze samochody oraz te, które codziennie robią wiele kilometrów - na bieżąco powinno się kontrolować i systematycznie sprawdzać. Nagła usterka rozrządu może spowodować bardzo poważne i kosztowne konsekwencje. Nie tylko nasze auto nagle zatrzyma się na drodze, ale i może to spowodować niezwykle niebezpieczną sytuację dla osób, które znajdują się w pojeździe oraz dla innych uczestników ruchu.

Pasek rozrządu Ford Fiesta MkVII

Paski rozrządu uchodzą za elementy niezwykle trwałe i mocne, jednak, by prawidłowo funkcjonowały trzeba pamiętać o ich systematycznej wymianie. W zależności od konkretnego silnika, producenci wskazują, iż powinno się go wymieniać co 60-120 tys kilometrów. Najlepiej takiej wymiany dokonać w solidnym i sprawdzonym zakładzie, gdzie pracują rzetelni mechanicy samochodowi. Poleca się, by kierowcy samodzielnie zakupili jednak taki pasek rozrządu do swojego auta, gdyż wówczas będą mieli pewność jaki asortyment został w ich aucie zamontowany.

Napinacz paska rozrządu Fiesta Mk7

Napinacz paska rozrządu to kolejny element warty uwagi, który również warto wymienić w tym samym momencie, gdy podejmujemy się wymiany paska rozrządu. W zależności od modelu i producenta taki napinacz będzie nas kosztował od około 100 do 200 zł. Jest to niewielki element, który odpowiada za prawidłowe napinanie paska, dlatego też tak ważne jest jego prawidłowe działanie.

Pompa wody Ford Fiesta Mk7

Pompa wody to element, który zwykle napędza pasek rozrządu. Jeżeli pojawiają się niepokojące sygnały ze strony naszego auta takie jak choćby wyciek płynu chłodzącego, czy głośniejsze chodzenie silnika - jest to znak, że pompa wody wymaga absolutnej wymiany. Nie bez powodu mówi się tu jednak o całym mechanizmie tych wszystkich elementów, gdyż np. sama wymiana paska rozrządu bez reszty nie ma najmniejszego sensu. Fachowcy zdecydowanie zalecają wymianę tych wszystkich części jednocześnie.

Wybór sklepu, w którym zakupimy odpowiedni asortyment ma także w tym przypadku ogromne znaczenie. Wiele osób z branży motoryzacyjnej radzi klientom, by ci robili takie zakupy w sprawdzonych i fachowych miejscach, gdzie pracują specjaliści, którzy chętnie pomogą w wyborze najodpowiedniejszego asortymentu. W przypadku rozrządu nie warto stawiać na elementy kupione na rynku wtórnych, pochodzące od nieznanych osób. Najlepiej kupować je oryginalne, nowe, które zalecane są przez producenta danego modelu auta. Mimo, iż zapłacimy za nie odrobinę więcej, mamy pewność, iż są one w świetnym stanie i posłużą na przynajmniej przez dłuższy czas. Warto na to zwrócić uwagę.

W ofercie sklepu internetowego mccar.pl znajdziecie najwyższej jakości wyselekcjonowane zestawy rozrządu które od lat znajdują się w naszej ofercie a klienci nie zgłaszają do nich reklamacji. Posiadamy rozrządy do wszystkich modeli Forda Fiesty Mk7.

Między innymi do wersji:

Rozrząd Ford Fiesta Mk7 Benzyna:

  • Ford Fiesta Mk7 1.25 Duratec
  • Ford Fiesta Mk7 1.4 Duratec
  • Ford Fiesta Mk7 1.6 Duratec 16V

Rozrząd Ford Fiesta Mk7 Diesel:

  • Ford Fiesta Mk7 1.4 TDCi
  • Ford Fiesta Mk7 1.6 TDCi

Polecane zestawy / komplety rozrządu do Ford Fiesta mk7:

Powiązane kategorie:

Jeżeli masz pytania:

  • ford fiesta wymiana rozrządu co ile?
  • ford fiesta mk7 1.25 kiedy wymiana rozrządu?
  • ford fiesta mk7 co ile wymiana rozrządu?

Jeżeli masz pytania, chcesz kupić rozrząd, pompę wody, pasek rozrządu, części lub akcesoria do samochodów Ford Fiesta Mk7 zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania jesteśmy dostępni w Ząbkach oraz w Warszawie.Płatności elektroniczne