Biuro obsługi:

22 243 76 61

511 988 426

pn-pt: 8:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

sklep@mccar.pl

Menu

Producent: LUK

Spółka LUK to niemiecki gigant na rynku motoryzacyjnym, zatrudniający około jedenastu tysięcy pracowników. Profil wykonawczy firmy obejmuje przede wszystkim elementy układu przeniesienia mocy, pompy wspomagania układu kierowniczego, elementy silnika, zawieszenia czy układu przeniesienia napędu.


LUK powstał w roku 1965 i z początku zajmował się wyrobem komponentów sprzęgła oraz układów wysprzęglających, tarcz, docisków, łożysk oporowych. Jak na swoje czasy, przedsiębiorstwo stosowało innowacyjne rozwiązania, a także cechowało się posiadaniem materiałów najwyższej jakości. Nic więc dziwnego, że już w kilka lat po powstaniu otworzono filie w Brazylii oraz Meksyku.


Przez następne lata LUK szukał nowych rynków zbytu i odnalazł je między innymi w produkcji sprzęgieł sportowych oraz dwumasowych kół zapasowych. W latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku LUK związał się z koncernem BMW, dla którego produkował oba te komponenty. To zaś przyczyniło się do tego, iż jazda samochodami tej marki zaczęła być znacznie cichsza i bardziej komfortowa.


Przedsiębiorstwo nie spoczywało na laurach i przez całe lata dziewięćdziesiąte konsekwentnie wprowadzało na rynek nowe komponenty, z których słynie do dnia dzisiejszego. LUK jest spółką znaną oraz cenioną na całym świecie. Świadczy o tym jasno fakt, że niemal co czwarte auto opuszczające taśmę produkcyjną posiada w swoim składzie części wyprodukowane właśnie przez LUK.

Płatności elektroniczne