Biuro obsługi:

22 243 76 61

511 988 426

pn-pt: 8:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

sklep@mccar.pl

Menu

Tarcze hamulcowe Ford Mondeo Mk5 / Fusion USA

Mnogość tarcz hamulcowych może przerażać klienta, który z motoryzacją nie ma wiele wspólnego. Nic się nie dzieje bez przyczyny. Ilość produktów oferowanych w dobrych sklepach motoryzacyjnych jest spowodowana indywidualnymi potrzebami klientów oraz ilością modeli aut.

W ofercie sklepu internetowego mccar.pl znajdziecie najwyższej jakości wyselekcjonowane tarcze hamulcowe które od lat znajdują się w naszej ofercie a klienci nie zgłaszają do nich reklamacji. Posiadamy tarcze do wszystkich modeli Ford Mondeo Mk5 / Fusion USA.

Między innymi do wersji:

Tarcze hamulcowe Ford Mondeo MkV Benzyna:

 • Ford Mondeo Mk5 1.0 EcoBoost
 • Ford Mondeo Mk5 1.5 EcoBoost
 • Ford Mondeo Mk5 2.0 EcoBoost
 • Ford Mondeo Mk5 2.5 DOHC PFi

Tarcze hamulcowe Ford Mondeo Mk5 Diesel:

 • Ford Mondeo Mk5 1.5 TDCi
 • Ford Mondeo Mk5 1.6 TDCi
 • Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCi

Wśród tarcz hamulcowych można wyróżnić lite, wentylowane, modyfikowane i ceramiczne. Już sama nazwa wskazuje czym się charakteryzują oraz dlaczego powstał taki podział. Najczęściej spotykane tarcze hamulcowe w naszym kraju są wykonane z litego metalu. Dość tania produkcja oraz spora skuteczność sprawiły, że projektanci starszych aut masowo wstawiali je do samochodów osobowych.

Tarcze hamulcowe do Ford Mondeo Mk5 / Fusion USA oryginalne Motorcraft najwyższej jakości

W autach o charakterze sportowym wybierano tarcze hamulcowe z różnego rodzaju nawierceniami na powierzchni. Dzięki systemowi rowków i nacięć istnieje lepsze odprowadzanie gazów oraz chłodzenie tarcz, które przegrzewają się podczas szybkiego i częstego hamowania. Jest to szczególnie ważne w autach przeznaczonych do wyścigów, które muszą mieć idealny system hamulcowy, aby nie doszło do wypadku.

Patent z nawierceniami na powierzchni tarczy został wykorzystany przy tworzeniu tarczy wentylowanej. Co prawda nie jest ona aż tak nacinana jak poprzednio omawiana, lecz również doskonale chłodzi co sprawdza się podczas użytkowania samochodu w zatłoczonym mieście. Chyba wszyscy doskonale rozumieją jak często trzeba stawać w korku lub gwałtownie hamować przed pieszym, który wbiegł na jezdnię poza przejściem. Właśnie z tego powodu coraz więcej modeli jest wyposażonych w tego typu element układu hamulcowego.

Najbardziej pożądanym, ale i najdroższym typem tarcz hamulcowych są najmłodsze technologicznie tarcze ceramiczne. Charakteryzują się ogromną tolerancją na wysokie temperatury oraz świetną jakością hamowania niezależnie od szybkości i pogody. Niestety często są dostępne za dodatkową opłatą.

W ciągu ostatnich lat powstało wiele typów tarcz hamulcowych, które mają za zadanie współdziałać z innymi elementami kół podczas hamowania. Obecnie niemal każdy typ jest wykorzystywany przez producentów aut.

Ford Mondeo Mk5 roczniki:

 • 2014,
 • 2015,
 • 2016,
 • 2017,
 • 2018,
 • 2019.

Polecane tarcze hamulcowe Ford Mondeo Mk5 na przód:

Polecane tarcze hamulcowe Ford Mondeo Mk5 tylne:

Jeżeli chcesz kupić tarcze hamulcowe, części lub akcesoria do samochodów Ford Mondeo Mk5 zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania jesteśmy dostępni w Ząbkach oraz w Warszawie.

Płatności elektroniczne