Biuro obsługi:

22 243 76 61

511 988 426

510 636 461

pn-pt: 8:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

sklep@mccar.pl

Menu
Wybierz model:

Dywaniki Samochodowe Gumowe

Osłony pod silnik Samochodowe

Nadkola samochodowe Wszystkie Marki

Siatki do bagażnika samochodowe

Kup Dolewkę Oleju i Oszczędzaj - Olej

Układ hamulcowy do Ford Focus Mk3 2011, 2012, 2013, 2014 - sklep internetowy

Jak można rozpoznać awarie układu hamulcowego?

Umiejętność rozpoznawania nieprawidłowości w działaniu układu hamulcowego jest jedną z najważniejszych, jeśli chodzi o kierowanie samochodem. W końcu to właśnie układ hamulcowy uważany jest za ten, który jest najważniejszy z punktu widzenia bezpieczeństwa jazdy samochodem. Jakiekolwiek odchylenia od norm jego działania, muszą być szybko naprawiane.

Każdy kierowca doskonale wie, jak istotne jest posiadanie w pełni sprawnego układu hamulcowego. To prawda składa się on z dziesiątek części, lecz wystarczy tylko, że jedna z nich nie będzie działać, jak należy, a konsekwencje mogą okazać się tragiczne. I nie chodzi tylko o nieprawidłowe hamowanie samochodu i możliwe wynikające z tego tytułu nieprzyjemne doznania w trackie jazdy. Nieprawidłowo działający układ hamulcowy to śmiertelne zagrożenie dla życia kierującego, jego pasażerów, a także innych kierowców i pieszych. Z tego powodu umiejętność rozpoznania, że coś się złego dzieje z układem hamulcowym, jest niezwykle ważna. Jedynie bowiem wtedy można przed całkowitą utratą zdolności hamowania zdążyć, dotrzeć się do warsztatu w celu usunięcia usterki.

Oryginalne klocki i tarcze hamulcowe Ford Focus Mk3

Układ hamulcowy jest niezwykle ważnym elementem każdego auta. Jest on jednocześnie bardzo wrażliwy na wszelkiego typu nieprawidłowości w działaniu, co daje kierowcy szansę na zorientowanie się w odpowiednio wczesnym czasie o możliwych usterkach. Przykładowo nawet zwykłe bicie koła, które jest wyczuwalne podczas nawet niewielkich prędkości, jest ewidentnym sygnałem, że coś złego się dzieje z autem. Jeśli takie bicie ma miejsce w czasie hamowania, a dodatkowo dochodzą z okolicy kół stukoty, jest to sygnał, że od razu należy jechać do warsztatu. Inne możliwe objawy to metaliczne odgłosy, które najczęściej oznaczają skończone klocki hamulcowe, lub też wyczuwalny zapach spalenizny i bijące gorąco od kół po zatrzymaniu auta. Jest to sygnał, że zacisk hamulcowy nie puścił do końca klocka od tarczy hamulcowej, co spowodowało jego zablokowanie.

Jak uniknąć awarii układu hamulcowego?

Oczywiście od razu po zaobserwowaniu jednej z takich sytuacji, należy do razy udać się do warsztatu w celu usunięcia usterki. Da się jednak takich przykrości uniknąć, jeśli tylko okresowo i zgodnie ze sztuka dokonuje się wymiany wszystkich elementów układu hamulcowego. Wymiana ta dotyczy jednak nie tylko klocków, lecz wymieniać powinno się także tarcze hamulcowe, czy też nawet płyn hamulcowy. Takie właściwe serwisowanie samochodu spowoduje, że szanse na powstanie jakichkolwiek uszkodzeń ze strony układu hamulcowego są raczej znikome.

Płatności elektroniczne