Biuro obsługi:

22 243 76 61

511 988 426

pn-pt: 8:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

sklep@mccar.pl

Menu
Wybierz model:

Dywaniki Samochodowe Gumowe

Osłony pod silnik Samochodowe

Nadkola samochodowe Wszystkie Marki

Siatki do bagażnika samochodowe

Kup Dolewkę Oleju i Oszczędzaj - Olej

Części do Ford C-Max Mk1 2007, 2008, 2009, 2010 sklep internetowy

Ford jest jednym z tych producentów, którzy dosyć powolnie wchodzą na nowe rynki z nowymi produktami, lecz gdy już to zrobią, to nie można narzekać na jakość i nieprzemyślaną konstrukcję. Typowym przykładem takiej właśnie filozofii Forda jest model Ford C-Max Mk1, który produkowany był w latach 2007 - 2010. Czym dokładnie zasłynął ten mini van i dlaczego cieszył się tak dużą popularnością wśród klientów?

Wersje silnikowe / dane techniczne Ford C-Max Mk1

Pierwotna nazwa tego modelu Forda brzmiała Focus C-Max. Nic dziwnego, w końcu to właśnie z tego kompaktu Forda C-Max zaczerpnął płytę podłogową. Nie jest to jednak wada, ponieważ od lat Focusy słynęły z tego, że zapewniały zarówno kierowcy, jak i pasażerom, nawet tym siedzącym z tyłu, bardzo dużo wygody i miejsca.

Jak jednak wygląda dla wielu kierowców najważniejsza sprawa, czyli wybór silników w tym modelu? Jak się okazuje całkiem okazale, jednak zauważyć warto to, że głównym konkurentem Forda w tym segmencie miał być Volkswagen, który słynie z szerokiej bazy siników, więc Ford siłą rzeczy musiał dostosować się do swojego konkurenta. Efektem prac jest aż 7 jednostek napędowych, z czego trzy to benzyny i 4 diesle. Podstawową benzyną jest model 1.6 Duratec z mocą 105 KM. Zapewnia on nieco ponad 12 sekund do pierwszej setki, co jest wynikiem raczej przeciętnym, tak samo, jak spalanie wynoszące około 7 litrów. Kolejna benzyny to wersja 1.8 115KM i 2.0 145 KM. Silniki wysokoprężne to 1.6 TDCi generujący 95 KM i 109 KM, 1.8 TDC 115KM i 2.0 TDCi o mocy 140 KM.

Stylistyka samochodu Forda C-Max MKI

Stylistyka auta za sprawą posiadania tej samej płyty podłogowej co Focus musi przypominać właśnie ten model. Oczywiście po bliższym przyjrzeniu się widać, że jest to auto znacznie wyższe niż Focus, o wiele mocniej napompowane, a także nieco dłuższe.

Można by pomyśleć, że z powodu tak dużych rozmiarów straci ono na właściwościach jezdnych, lecz o dziwo prowadzi się niezwykle przyjemnie i dynamicznie, jeśli tylko wybierze się nieco mocniejsze jednostki napędowe. Jeśli doda się do tego, że linia stylistyczna auta nie sprawia wrażenie przerośniętej, jak w przypadku min vanów konkurencji, to nie dziwi fakt, że ten model cieszył się tak dużą popularnością. Malkontenci mogą powiedzieć, że auto jest nieco zbyt nudne i nie posiada widocznych u innych modeli forda smaczków odnajdywanych od stylistycznej strony. Nie można zapominać jednak o tym, czym to auto jest i jakie jest jego przeznaczenie. Nie mniej i tak wypada znacznie lepiej niż u niemieckiej konkurencji.

Komfort użytkowania Ford C-Max pierwszej generacji

Najważniejszą sprawą, jeśli chodzi nimi vany, jest komfort ich użytkowania. Jak każdy Focus, tak i C-max jest niezwykle wygodny i komfortowy w środku. Dodatkowo auto to posiada bardzo duża przestrzeń bagażową, która wynosi 460 l, a gdy złoży się tylną kanapę, zwiększa się ona do 1620 l. Powoduje to, że z całą pewnością nie można powiedzieć, że zabraknie w nim miejsca. Nie jest to oczywiście samochód luksusowy, więc jakość użytych do produkcji materiałów jest średniej jakości. Nie mniej nie jest to pozom auta budżetowego. Ergonomia jest dobra, wygoda na dłuższych dystansach również, tak samo zresztą, jak sparowanie pomiędzy sobą poszczególnych elementów wnętrza. Podsumowując, nie dziwi zupełnie fakt, że auto od razu po swojej premierze zyskało tak dużą popularność wśród klientów.

Auto części oryginalne oraz zamienne do Ford C-Max Mk1

Specjalizujemy się w sprzedaży części do Forda. Jesteśmy certyfikowanym partnerem Ford Partner Club. Masz pewność że produkty pochodzą z oficjalnej dystrybucji. W naszej ofercie dostępne są akcesoria, filtry, elementy nadwozia, układu hamulcowego, silnika (m.in. rozrządy, rolki itd), zawieszenia. Również specjalnie przygotowana oferta: olejowe oraz hamulcowe zestawy promocyjne dedykowane do Forda C-Max Mk1.

Płatności elektroniczne