Biuro obsługi:

22 243 76 61

511 988 426

pn-pt: 8:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

sklep@mccar.pl

Menu

Oleje silnikowe i płyny Ford Motorcraft

Każdy silnik samochodowy wymaga odpowiedniego smarowania, które zmniejsza tarcie i zużywanie się poszczególnych elementów. Poziom oleju trzeba stale kontrolować i ewentualnie go uzupełniać do właściwego poziomu. Po przejechaniu określonej ilości km trzeba go całkowicie wymienić, ponieważ pod wpływem zanieczyszczeń traci swoje właściwości.

Rodzaje olejów silnikowych

W silnikach samochodowych stosowane są różne rodzaje olejów o różnym składzie i różnych właściwościach. Z tego względu wyróżniamy:

Oleje mineralne powstają w wyniku destylacji ropy naftowej, uszlachetniane są tylko na poziomie podstawowym. Cechują się wysoką lepkością oraz małymi właściwościami chłodzącymi i uszczelniającymi. Z tego względu stosowane są w silnikach starszej generacji i zużywających duże ilości oleju.

Oleje półsyntetyczne są ulepszoną wersją olejów mineralnych, zostały bardziej uszlachetnione i mają lepsze właściwości smarowania.

Oleje syntetyczne należą do grupy najbardziej szlachetnych olejów. Uzyskane zostały w wyniku syntezy chemicznej różnych olejów. Odznaczają się niską lepkością, dzięki której smarowanie elementów jest bardziej efektywne. Zapewniają prawidłowy rozruch silnika nawet w niskich temperaturach.

Jak wybrać odpowiedni olej silnikowy do Forda?

Zarówno w silnikach benzynowych jak i diesla stosowane są te same oleje, co już ułatwia wybór na wstępie. Podstawową zasadą przy wyborze oleju jest stosowanie się do zaleceń producenta, ale kupując auto używane nie zawsze wiemy co było lane do silnika. Można kierować się zasadą, że im starsze auto, tym olej mniej uszlachetniony.

Dla najstarszych silników najlepsze są oleje mineralne, dla najnowszych syntetyczne. Olej mineralny można wymienić na półsyntetyczny, ale nigdy na syntetyczny.

Kiedy wymienić olej silnikowy?

Oczywiście zależy to od stopnia eksploatacji samochodu. Oleje silnikowe Ford powinny być wymieniany co 15 tysięcy km lub co roku. Takie zasady zapewniają mu zachowanie wszystkich swoich właściwości i przedłużają żywotność silnika. Wymieniając całkowicie olej silnikowy można wybrać olej dowolnej firmy, ale tego samego rodzaju. Bez względu na producenta każdy z nich musi zachować określone parametry smarowania i uszczelniania. Przy wymianie oleju należy pamiętać o równoczesnej wymianie filtru paliwa.

Sprawą naturalną jest, że wymianę oleju można odwlec o klika tysięcy kilometrów lub kilka dni, ale przeciąganie tego w nieskończoność może skończyć się zatarciem silnika i wysokimi kosztami remontu.

Olej Ford 5w30

Specjalizujemy się w sprzedaży części do Forda. Jesteśmy certyfikowanym partnerem Ford Partner Club. Masz pewność że produkty pochodzą z oficjalnej dystrybucji. W naszej ofercie dostępne są produkty m.in: olej mineralny, olej półsyntetyczny, olej syntetyczny, olej przekładniowy, olej układy wspomagania, płyn hamulcowy, płyn do chłodnic.

Płatności elektroniczne