Biuro obsługi:

22 243 76 61

511 988 426

pn-pt: 8:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

sklep@mccar.pl

Menu

Części do Ford Kuga 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 - Sklep internetowy

Ford Kuga Mk1 pomimo swego już nieco leciwego wieku, nadal cieszy się na rynku wtórym ogromną popularnością. Wszystko dzięki nowoczesnej, niebanalnej stylistyce, dobrym silnikom, a także rozwiązaniom praktycznym, które doceniane są na co dzień.

Ford Kuga MKI to pierwsza generacja crossover tego amerykańskiego producenta. Pojawił się pierwszy raz w 2008 roku jako całkowicie samodzielna konstrukcja Forda, zrealizowana według zasad Kinetic Design. Całość oparta była bazie płyty podłogowej Forda Focusa drugiej generacji.
Kupujący Kugę kierowcy mogli wybrać trzy silniki. Jeden benzynowy, 5-cylindrowy turbo doładowany 2.5 Duratec o mocy 200 KM, lub dwa turbodiesle 2.0 Duratorq o mocy 140 i 163 KM. Oczywiście razem z nimi dostępny był napęd 4X4, co było optymalnym rozwiązaniem dla Kugi. Wersja benzynowa, choć miała nieco więcej werwy, była jednocześnie paliwożerna i nieco kosztowniejsza w serwisowaniu.

Pierwszy kompaktowy SUV Forda jak przystało na potentata rynku motoryzacyjnego, zachwycał po każdym względem. Dzięki poszerzeniu rozstawu kół i wydłużeniu auta o 5 centymetrów uzyskano dodatkową przestrzeń wewnątrz auta, zachowując jednocześnie bardzo dużą przestrzeń bagażnika na poziomie 410/1405 l.

Auto wewnątrz zostało wykonane poprawienie. Dużo jest w nim Fordowskich rozwiązań w postaci efektownych srebrnych detali i elementów z tworzywa sztucznego, które przy odpowiedni konserwacji doskonale się prezentują również po latach użytkowania.

Jakie jednak czynniki spowodowały, że ten pierwszy Crossover Forda zdobył tak dużą popularność? Przede wszystkim jego właściwości jezdne, które wynikają ze stosowania świetnych silników, lecz także doskonale dopracowanego układ kierowniczego, przeniesienia napędu i zawieszenie. Nie można także zignorować takich drobnych detali jak ogromne tylne drzwi, które znakomicie ułatwiają, chociażby montaż fotelika dziecięcego. Wszystko to okraszone zostało bardzo dobrym wykonaniem i wyposażeniem. Oczywiście Kuga nie jest tak okazała wewnątrz, jak Mondeo, co nie czyni jej międzymiastowym krążownikiem, lecz jako auto wielozadaniowe nie miała sobie równych, aż do zastąpienia jej drugą generacją w 2012 roku.

Płatności elektroniczne