Biuro obsługi:

22 243 76 61

511 988 426

pn-pt: 8:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

sklep@mccar.pl

Menu

Akumulatory Ford Motorcraft - sklep internetowy i stacjonarny Warszawa, Ząbki

Akumulatory samochodowe to jeden z najpotrzebniejszych elementów w samochodzie. Bez niego Ne dalibyśmy rady uruchomić normalnie auta, a urządzenie elektroniczne nie działały by w pełni poprawnie.

Jaki wybrać akumulator do Forda?

Dlatego wybór dobrego akumulatora to rzecz w którą warto zainwestować. Przyda się podczas zimnych i mroźnych dni lub gdy samochód nie jeździł przez jakiś czas. Warto pamiętać że każdy samochód wymaga konkretnego typu akumulatora i warto mieć na uwadze 3 parametry. Pojemność pierwsza wyrażona będzie w Ah czyli amperogodziny. Druga wartość to wielkość prądu rozruchowego wyrażona wartością A czyli w amperach. Trzecią ważną wartością jest rozmiar akumulatora. Wszystkie te wartości możemy odczytać na etykiecie starego akumulatora, a jeżeli wartości nie da się odczytać warto sięgnąć po książkę pojazdu. Warto równie zwróci czy akumulator jest odpowiedni i obsługuje system Start-Stop. Oczywiście nasi specjaliści z biura obsługi telefonicznie lub mailowo będą w stanie bez problemu dopasować odpowiedni akumulator do Twojego samochodu proponując rozwiązanie najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom.

Warto zwrócić uwagę że posiadamy akumulatory oryginalne oraz bardzo dobrej jakości zamienniki do wszystkich modeli samochodów Forda: B-Maxa, C-Maxa, Fiesty, Focusa, Fusiona, Galaxy, Ka, Kuga, Mondeo (MK1, Mk2, Mk3, Mk4, Mk5), S-Maxa, Transita (Connecta, Turneo).

Jakie są rodzaje akumulatorów?

W naszej ofercie znajdziesz akumulatory do silników diesla oraz silników benzynowych. Przede wszystkim oferujemy najlepszej jakości akumulatory montowane na pierwszy montaż marki Ford Motorcraft. Ale również proponujemy bardzo dobrej jakości akumulatory zamienne sprawdzonych i renomowanych firm jak Exide, Centra, Omnicraft, Bosch, MC-MAXX czy Vega.

Najpopularniejsze akumulatory samochodowe:

 • Akumulatory kwasowo ołowiowe: To nadal jedne z najbardziej popularnych baterii. Niska cena, trwałość i dostępność to największe atuty. Akumulatory z płynnym elektrolitem, najczęściej są to akumulatory bezobsługowe SLA, składają się z sześciu ogniw i mają napięcie znamionowe 12V.
 • Akumulatory żelowe: Największymi zaletami tych akumulatorów są wydłużona żywotność, są odporne na uszkodzenia i możliwość pracy w różnych pozycjach. Posiadają wyższe parametry rozruchowe i są odporne na większe rozładowania.
 • Akumulatory EFB/AFB/ECM: To akumulatory o przedłużonej wytrzymałość przeznaczone są głównie do samochodów wyposażonych w układ Start-Stop, zaprojektowane by wytrzymać 2 razy więcej uruchomień silnika niż zwykły akumulator.
 • Akumulatory AGM: Przy mniejszych rozmiarach zachowują dużą pojemność. Są wydajne ale wrażliwe na wysokie temperatury.

Jak dbać o akumulator samochodowy:

 • Regularnie sprawdzaj stan akumulatora
 • Nie doprowadzaj do rozładowania akumulatora
 • Jeżeli mało jeździsz akumulator nie doładowuje się odpowiednio powinieneś w takim przypadku regularnie ładować akumulator.
 • Akumulator ładuj powoli
 • Nie kręć zbyt długo rozrusznikiem
 • Zadbaj o dobry i sprawny alternator
 • Dbaj o czystość akumulatora (czyść klemy)


Jeżeli w akumulatorze jest spadek mocy lub całkowity spadek napięcia, lub jest nabrzmiała obudowa akumulator trzeba koniecznie wymienić.

Zapraszamy do kontaktu

Płatności elektroniczne