Biuro obsługi:

22 243 76 61

511 988 426

pn-pt: 8:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

sklep@mccar.pl

Menu
Wybierz model:

Dywaniki Samochodowe Gumowe

Osłony pod silnik Samochodowe

Nadkola samochodowe Wszystkie Marki

Siatki do bagażnika samochodowe

Kup Dolewkę Oleju i Oszczędzaj - Olej

Filtr oleju, paliwa, powietrza, kabinowy Ford Mondeo Mk4 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 sklep internetowy

Jednym z najbardziej podstawowych zadań, które każdy kierowca musi od czasu do czasu wykonywać przy swoim samochodzie, to wymiana znajdujących się w nim filtrów. Jest to czynność bardzo prosta, a przy tym możliwa do zrealizowania w ciągu nawet godziny, jeśli ma się odpowiednie warunki i umiejętności. Jakie konkretnie filtry należy wymieniać i dlaczego są one tak ważne dla poprawnego działania samochodu?

Oryginalne filtry Ford Mondeo Mk4

Czym jednak dokładnie są filtry samochodowe? Dlaczego są tak ważne? Samochód to niezwykła maszyna, która do poprawnego działania potrzebuje wielu sprawnych i nienagannie pracujących elementów. Niestety podczas działania samochodu generowanych jest wiele zanieczyszczeń, które mogą po pierwsze zaburzać jego prace, a po drugie negatywnie wpływać na kierującego i pasażerów. Z tego powodu w samochodzie stosuje się kilka filtrów, które mają za zadanie zatrzymywać wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, mogące negatywnie oddziaływać.

Filtr oleju Ford Mondeo Mk4

Zdecydowanie najbardziej znany rodzaj filtra, ponieważ to właśnie on jest powszechnie wymieniany podczas corocznej wymiany oleju. Dlatego jest tak ważny? Podczas pracy silnika, do znajdującego się w nim oleju dostają się liczne zanieczyszczenia. Ich zbyt dużą ilość mogłaby bardzo negatywnie wpływać na pracę sinika, dlatego konieczne jest zastosowanie specjalnego filtra, który by zatrzymywał zanieczyszczenia, nie doprowadzając do zbyt dużego ich stężenia w oleju. Przyjmuje się, że filtr oleju powinno się wymienić przynajmniej raz w roku.

Oryginalny Filtr paliwa Ford Mondeo Mk4

Paliwo, choć wydaje się, że nie może być w żadnym stopniu zanieczyszczone, to jednak w wyniku produkcji, transportu czy też magazynowania, do jego składu mogą dostać się niepożądane substancje. Rzecz jasna spalenie ich w komorze silnika miałoby być dla niego bardzo negatywne w skutkach, mogące nawet spowodować przedwczesne zużycie się jednostki napędowej. Z tego powodu stosuje się filtr paliwa, przez który paliwo przechodzi, zanim dostanie się do silnika. Dzięki temu ma się pewność, że spalane jest jednie dobrej jakości, niczym niezanieczyszczone paliwo. Przyjmuje się, że filtr paliwa powinno się wymieniać co około 40-50 tysięcy przejechanych kilometrów.

Filtr powietrza Ford Mondeo Mk4

Jak każdy kierowca doskonale wie, oprócz paliwa niezwykle ważnym składnikiem jest powietrze. To właśnie dobry i stały dopływ tleny powoduje, że w wyniku zapłonu w komorze silnika spalane jest paliwo, które jest źródłem mocy napędowej. Powietrze do silnika dostaje się poprzez układ dolotowy, na którego początku zawsze znajduje się specjalny filtr powietrza. Jaki jest cel jego stosowania? Wraz z powietrzem do komory silnika dostać się może pył, kurz, a nawet owady. Nie trzeba oczywiście wspominać, jak negatywnie wpłynęłoby to na prace jednostki napędowej. Żeby tego uniknąć, na początku układu dolotowego znajduje się filtr, który zatrzymuje wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, przed dostaniem się do silnika z powietrzem. Zatkanie filtra powietrza spowoduje bardzo wyraźny spadek mocy silnika, ponieważ nie będzie on miał dostarczanej odpowiedniej dawki powietrza. Wymianę tego filtra powinno się przeprowadzać raz do roku.

W ofercie sklepu internetowego Ford części znajdziecie najwyższej jakości wyselekcjonowane oryginalne filtry powietrza, oleju oraz paliwa które od lat znajdują się w naszej ofercie a klienci nie zgłaszają do nich reklamacji. Posiadamy filtry do wszystkich modeli Forda Mondeo Mk4.

Między innymi do wersji:

Oryginalne Filtry Ford Mondeo Mk4 Benzyna:

 • Filtr Ford Mondeo Mk4 1.6 Duratec 16V VCT
 • Filtr Ford Mondeo Mk4 1.6 EcoBoost SCTi
 • Filtr Ford Mondeo Mk4 2.0 Duratec- HE/ FFV
 • Filtr Ford Mondeo Mk4 2.0 EcoBoost
 • Filtr Ford Mondeo Mk4 2.3 Duratec-HE 16V
 • Filtr Ford Mondeo Mk4 2.5 Duratec VCT Turbo

Oryginalne Filtry Ford Mondeo Mk IV Diesel:

 • Filtr Ford Mondeo Mk4 1.6 TDCi
 • Filtr Ford Mondeo Mk4 1.8 TDCi
 • Filtr Ford Mondeo Mk4 2.0 TDCi
 • Filtr Ford Mondeo Mk4 2.2 TDCi

Polecane filtry paliwa do Ford Mondeo Mk4:

Polecane filtry oleju do Ford Mondeo Mk4:

Polecane oryginalne filtry powietrza do Ford Mondeo Mk4:

Polecane filtr kabinowy do Ford Mondeo Mk4:

Polecane zestawy / komplety filtry + olej do Ford Mondeo Mk4:

Powiązane kategorie:

Jeżeli masz pytania:

 • jaki filtr do ford mondeo mk4 2.0?
 • jaki filtr oleju ford mondeo mk4 2.0 tdci?
 • ford mondeo mk4 wymiana filtrów co ile?

Jeżeli masz pytania, chcesz kupić filtr powietrza, paliwa, oleju, kabinowy, części lub akcesoria do samochodów Ford Mondeo Mk4 zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania jesteśmy dostępni w Ząbkach oraz w Warszawie.

Płatności elektroniczne