Biuro obsługi:

22 243 76 61

511 988 426

510 636 461

pn-pt: 8:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

sklep@mccar.pl

Menu
Wybierz model:

Dywaniki Samochodowe Gumowe

Osłony pod silnik Samochodowe

Nadkola samochodowe Wszystkie Marki

Siatki do bagażnika samochodowe

Kup Dolewkę Oleju i Oszczędzaj - Olej

Układ hamulcowy do Ford Mondeo Mk4 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 - sklep internetowy

Układ hamulcowy to jeden z najważniejszych systemów funkcjonujących w pojazdach silnikowych. Od jego sprawnego działania uzależnione jest bezpieczeństwo kierowcy i innych użytkowników dróg. Jego nieoczekiwana awaria prowadzi do ogromnego niebezpieczeństwa, dlatego tak ważne jest, aby układ hamulcowy pojazdów był pod stałą kontrolą. Istotne jest regularne sprawdzanie stanu technicznego elementów układu hamulcowego oraz w razie potrzeby wymiana części i jego podzespołów.

W skład całego układu hamulcowego wchodzą takie elementy jak tarcze hamulcowe, klocki, zaciski, pompa hamulcowa czy sieć obwodowa z krążącym płynem hamulcowym. Wśród najszybciej zużywających się części układu wyróżnia się bez wątpienia tarcze i klocki hamulcowe. Zużywanie się tych części jest naturalnym następstwem użytkowania pojazdu i nie świadczy o złej jakości tych podzespołów.

Tarcze hamulcowe to jedna z podstawowych części układu hamulcowego. Wykonane są najczęściej z wysoko nawęglanego żeliwa. Wpływa to na niezmienność wymiarową tarczy przy dużym zakresie temperatur.  W ofercie producentów znaleźć można dwa rodzaje tarcz hamulcowych: pełne oraz wentylowane. Tarcze wentylowane posiadają w środku żeberka, które zapewniają przepływ powietrza pomiędzy nimi. Dzięki temu dużo szybciej odprowadzają ciepło powstałe w skutek hamowania.

Klocki hamulcowe to również jedne z najważniejszych elementów układu hamulcowego. Klocki umożliwiają hamowanie pojazdu. Podczas hamowania klocki dociskane są do tarczy dzięki hydraulicznie uruchamianym tłokom. W ten sposób powstaje siła, dzięki której możliwe jest zatrzymanie pojazdu. Klocki hamulcowe wykonane są ze stali oraz specjalnej okładziny ciernej. Okładzina charakteryzuje się wysokim współczynnikiem tarcia, dzięki czemu jest odporna na ścieranie i wysoką temperaturę. W nowych klockach montowane są czujniki, które odpowiadają za informowanie kierowcy o konieczności ich wymiany.

Oferta części zamiennych układu hamulcowego obejmuje produkty wielu producentów. Części zamienne układu hydraulicznego powinny być dostosowane do potrzeb i parametrów technicznych pojazdu. Solidne wykonanie z takich materiałów jak stal czy żeliwo gwarantują wysoką wytrzymałość części a  najnowsze metody kontroli przypominają o regularnej wymianie i kontroli. Układ hamulcowy jest podstawowym układem, którego sprawność i wytrzymałość decyduje o naszym bezpieczeństwie. Należy więc pamiętać o należytej dbałości o serwis i wymianie zamortyzowanych części układu hamulcowego.

Najpopularniejsze tarcze i klocki hamulcowe Ford Mondeo MK4:

Najpopularniejsze kategorie:

Płatności elektroniczne