Biuro obsługi:

22 243 76 61

511 988 426

510 636 461

pn-pt: 8:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

sklep@mccar.pl

Menu
Wybierz model:

Dywaniki Samochodowe Gumowe

Osłony pod silnik Samochodowe

Nadkola samochodowe Wszystkie Marki

Siatki do bagażnika samochodowe

Kup Dolewkę Oleju i Oszczędzaj - Olej

Filtr oleju, paliwa, powietrza, kabinowy Ford Mondeo Mk3 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 sklep internetowy

Dlaczego filtry samochodowe są tak ważne?

Każdy kierowca doskonale wie, jak ważne dla poprawnego funkcjonowania jego samochodu są znajdujące się w nim filtry. Doskonale wie, że trzeba je okresowo wymieniać, a także dbać o ich kondycje, ponieważ od tego zależy np. bezproblemowe funkcjonowanie samochodu. Pytanie jednak brzmi, dlaczego są one tak ważne? Na co wpływają np. prawnie funkcjonujące filtry oleju lub paliwa?

Oryginalny filtr Ford Mondeo Mk3

Samochód to niezwykła maszyna, która do poprawnego działania potrzebuje wielu substancji i składników. Tymi najbardziej potrzebnymi są rzecz jasna paliwo, powietrze, oraz olej. Bez nich serce każdego samochodu, czyli silnik, nie tylko by nie przetrwało zbyt długo, lecz po prostu by nie działało. Silnik samochodowy to jednak element bardzo delikatny, który do poprawnego działania wymaga zarówno doskonałego paliwa, jak i oleju oraz powietrza najwyższej jakości. A to właśnie zapewniają filtry, które stale działając, odsiewają wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i odstępstwa od normy, jaką muszą wykazywać się składy tych substancji.

Filtr oleju Ford Mondeo Mk3

Olej silnikowy to substancja, która niezbędna jest do poprawnego działania silnika. Silnik bez oleju bardzo szybko by się zatarł, co oznaczałoby dla niego po prostu koniec funkcjonowania. Co jednak bardzo ważne, olej w samochodzie nie tylko się zużywa w trakcie pracy silnika, lecz również się zanieczyszcza. Zanieczyszczenie następuje o wiele szybciej niż zużycie, dlatego też, aby nie wymieniać oleju raz w tygodniu, stosuje się specjalny filtr, który stale odsiewa z oleju wszelkie zanieczyszczenia.

Filtr paliwa Ford Mondeo Mk3

Paliwo podobnie jak olej, niezbędne jest do działania silnika. Również podobnie jak olej, morze być zanieczyszczone co oczywiście nie będzie wpływało dobrze na prace silnika. Zanieczyszczone paliwo odkładać się będzie w układzie zapłonowym, co z biegiem czas doprowadzi do jego awarii i konieczności dokonania kosztownej naprawy. Aby do tego nie doszło, pobierane z baku paliwo jest stale filtrowane przez filtr paliwa, aby usunąć z niego zanieczyszczenie i żeby do układu zapłonowego dostawało się jedynie czyste i bezpieczne paliwo.

Filtr powietrza Ford Mondeo Mk3

Ostatnim, choć wcale nie mniej ważnym rodzajem filtra, który używany jest w samochodzie do działania silnika samochodowego, jest filtr paliwa. Z uwagi na to, że z reguły umieszczony jest on w układzie dolotowym pod maską samochodu, najczęściej jego wymiana jest najprostsza i każdy kierowca może taki filtr w ciągu kilku minut wymienić samodzielnie. Dlaczego jest on jednak tak ważny? Dzięki niemu do silnika dostaje się tylko czyste powietrze. Z racji tego, że jest ono pobierane przez układ dolotowy prosto z atmosfery, może być zanieczyszczone licznymi pyłkami, kurzami, czy też unoszącym się w powietrzu piaskiem lub nawet owadami. Podobnie jak człowiek posiada specjalne filtry powodujące, że takie zanieczyszczenie nie dostaje się prosto do płuc, tak i również samochód musi mieć specjalny filtr powietrza, który będzie wszelkie zanieczyszczenia z powietrza zatrzymywał, aby do silnika trafiło jedynie czyste i bezpieczne powietrze. Utrzymywanie tego filtra w dobrej kondycji jest bardzo ważne, ponieważ ma podobnie jak filtry oleju czy też paliwa, kluczowe znaczenie dla kondycji jednostki napędowej.

W ofercie sklepu internetowego Ford sklep znajdziecie najwyższej jakości wyselekcjonowane oryginalne filtry powietrza, oleju oraz paliwa które od lat znajdują się w naszej ofercie a klienci nie zgłaszają do nich reklamacji. Posiadamy filtry do wszystkich modeli Forda Mondeo Mk3.

Między innymi do wersji:

Oryginalne Filtry Ford Mondeo Mk3 Benzyna:

  • Filtr Ford Mondeo Mk3 1.8 Duratec-HE
  • Filtr Ford Mondeo Mk3 2.0 Duratec-HE
  • Filtr Ford Mondeo Mk3 2.5 Duratec V6
  • Filtr Ford Mondeo Mk3 3.0 Duratec V6

Oryginalne Filtry Ford Mondeo Mk3 Diesel:

  • Filtr Ford Mondeo Mk3 2.0 TDDi
  • Filtr Ford Mondeo Mk3 2.0 TDCi
  • Filtr Ford Mondeo Mk3 2.2 TDCi

Polecane filtry paliwa do Ford Mondeo Mk3:

Polecane filtry oleju do Ford Mondeo Mk3:

Polecane oryginalne filtry powietrza do Ford mondeo Mk3:

Polecane filtr kabinowy do Ford Mondeo Mk3:

Polecane zestawy / komplety filtry + olej do Ford Mondeo Mk3:

Powiązane kategorie:

Jeżeli masz pytania:

  • jaki filtr do Ford Mondeo Mk3?
  • jaki filtr oleju Ford Mondeo Mk3?
  • Ford Mondeo Mk3 wymiana filtrów co ile?

Jeżeli masz pytania, chcesz kupić filtr powietrza, paliwa, oleju, kabinowy, części lub akcesoria do samochodów Ford Mondeo Mk3 zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania jesteśmy dostępni w Ząbkach oraz w Warszawie.

Płatności elektroniczne