Biuro obsługi:

22 243 76 61

511 988 426

pn-pt: 8:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

sklep@mccar.pl

Menu

Producent: Liqui Moly

Liqui Moly GmbH to niemiecka firma specjalizująca się w olejach, smarach i dodatkach do paliw. Od 1 stycznia 2018 r. Liqui Moly jest częścią grupy Würth, która od 20 lat kupuje pozostałe udziały poprzedniego posiadacza większościowego i dyrektora generalnego Ernst Prost, po tym, jak ten został cichym partnerem.


Liqui Moly GmbH została założona w 1957 roku w Ulm nad Dunajem. Patent na produkcję dwusiarczku molibdenu stanowi podstawę firmy. Ten dodatek oparty na upłynnionym dwusiarczku molibdenu (MoS2) był pierwszym produktem firmy i nadał jej nazwę.


Głównym produktem firmy jest olej silnikowy z MoS2, ale też inne smary z dodatkiem MoS2, który ma być dodany przez użytkownika końcowego podczas wymiany oleju. Dwusiarczek molibdenu zwiększa jakość smarowania oleju i oferuje funkcje obsługi awaryjnej w trudnych warunkach. Można go dodawać do olejów silnikowych i olejów innych niż silnikowe, w tym oleje przekładniowe, lub oleje różnicowe. Z tego dodatku opracowano cały asortyment obejmujący ponad 4000 produktów, w tym oleje silnikowe i przekładniowe, dodatki i produkty do pielęgnacji pojazdów, wyposażenie warsztatowe i produkty usługowe. W Niemczech firma jest jednym z wiodących producentów olejów silnikowych. Niemcy pozostają głównym rynkiem zbytu, ale produkty firmy są dostępne również w 120 innych krajach.


Firma posiada wiele cech, z którymi się identyfikuje. Jedną z nich jest entuzjazm. Firma stara się dbać o swoich pracowników, aby w pracy chcieli produkować wyroby jak najwyższej jakości. Działania firmy mają na celu zapewnienie wysokiej jakości, ale również wytworzenie produktów przyjaznych dla środowiska. Jak wiadomo, ogólnie pojęte smary, oleje czy paliwa mogą mieć szkodliwy wpływ na środowisko, jednak firma podjęła słuszną walkę w celu zminimalizowania zagrożenia. Firma posiada certyfikaty DIN EN ISO 9001: 2008 i ISO 50001: 2011, które świadczą o przywiązaniu firmy do zarządzania jakością i energią. Co ciekawe, aktualne wersje wszystkich certyfikatów można pobrać ze strony producenta.

Płatności elektroniczne