Biuro obsługi:

22 243 76 61

511 988 426

510 636 461

pn-pt: 8:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

sklep@mccar.pl

Menu
Wybierz model:

Dywaniki Samochodowe Gumowe

Osłony pod silnik Samochodowe

Nadkola samochodowe Wszystkie Marki

Siatki do bagażnika samochodowe

Kup Dolewkę Oleju i Oszczędzaj - Olej

Filtr oleju, paliwa, powietrza, kabinowy Ford Transit Mk7 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Sklep internetowy

Wielu kierowców nie zdaje sobie z tego sprawy, lecz okresowe wymienianie filtrów w posiadanym samochodzie ma kluczowe znaczenie dla poprawności jego działania, a także ogólnego stanu technicznego i kondycji całego pojazdu. Warto o tym pamiętać, ponieważ wymiana filtrów nie jest ani drogim, ani tym bardziej czasochłonnym przedsięwzięciem. Jakie jednak są te najważniejsze filtry w aucie i za co one odpowiadają?

Oryginalne filtry Ford Transit Mk7

Nie będzie to specjalnym zaskoczeniem, lecz tym najważniejszym elementem każdego samochodu jest oczywiście silnik. Żeby mógł poprawnie działać i generować określoną dawkę mocy napędzającej cały pojazd, niezbędne jest podanie do niego trzech elementów. Mowa jest tu oczywiście o paliwie, które zasila cały silnik, powietrzu, które jest niezbędny do spalania paliwa, a także oleju, który smaruje wszystkie ruchome części silnika podczas jego pracy. I właśnie to tych trzech elementów konieczne jest stosowanie odpowiednich filtrów, które usuwają z nich wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.

Filtr oleju Ford Transit Mk7

Olej jest tą substancją, która odpowiednio smaruje każdy ruchomy element silnika samochodowego. W przypadku jego braku lub nawet złej kondycji dojść może do zatarcia silnika, co w najlepszym przypadku oznaczać będzie bardzo kosztowny remont. Żeby zachować olej samochodowy, najdłużej jak się da w możliwie najlepszej kondycji, konieczne jest stosowanie filtra oleju, który przez cały czas pracy silnika będzie filtrował olej obecne w nim zanieczyszczenie, co znacznie wydłuży jego żywotność.

Filtr paliwa Ford Transit Mk7

Choć wiedza na temat tego, że olej samochody ulega zabrudzeniu, jest raczej powszechna, to już świadomość tego samego w związku z paliwem jest znikoma. Większość osób uważa, że kupowane na stacjach paliwo jest w idealnym stanie i nie stanowi większego zagrożenia dla silnika. Nic bardziej mylnego, ponieważ przechowywanie go i przewożenie w cysternach, może powodować niewielkie zabrudzenie jego struktury, co oczywiście będzie miało swoje przełożenie na późniejszą kondycję silnika. Z tego powodu tak ważne jest okresowe wymienianie obecnego w aucie filtra paliwa, który pełni funkcje oczyszczania ropy lub benzyny z ewentualnych zanieczyszczeń, które mogłyby się bez niego dostać do układu zapłonowego, doprowadzając go do awarii.

Filtr powietrza Ford Transit Mk7

Ostatnim z wielkiej trójki filtrów samochodowych, które trzeba regularnie wymieniać z troski o własne auto, jest filtr powietrza. Jest to niestety filtr często najmniej poważnie traktowany, ponieważ jego zadaniem jest tylko filtrowanie powietrza, co wielu kierowców uważa za najmniej istotną z punktu widzenia działania auta funkcją. A jest to ogromny błąd, ponieważ po pierwsze bez odpowiedniej dawki powietrza silnik nie może uzyskał właściwej sobie mocy, to też zła kondycja filtra powodować będzie wyraźny spadek osiągów auta. Po drugie jednak złej jakości filtr może stanowić bezpośrednie zagrożenie dla żywotności silnika, ponieważ bez odpowiedniej ochrony, do jego wnętrza dostać się może kurz, pył i różnego rodzaju większe zanieczyszczenia.

W ofercie sklepu internetowego Ford części sklep znajdziecie najwyższej jakości wyselekcjonowane oryginalne filtry powietrza, oleju oraz paliwa które od lat znajdują się w naszej ofercie a klienci nie zgłaszają do nich reklamacji. Posiadamy filtry do wszystkich modeli Forda transita Mk7.

Między innymi do wersji:

Oryginalne Filtry Ford Transit Mk7 Benzyna:

  • Filtr Ford Transit Mk7 2.3 Duratec-HE

Oryginalne Filtry Ford Transit Mk7 Diesel:

  • Filtr Ford Transit Mk7 2.0 TDCi
  • Filtr Ford Transit Mk7 2.2 TDCi
  • Filtr Ford Transit Mk7 2.4 TDCi
  • Filtr Ford Transit Mk7 3.2 Duratorq

Polecane filtry paliwa do Ford Transit MkVII:

Polecane filtry oleju do Ford Transit Mk7:

Polecane oryginalne filtry powietrza do Ford Transit Mk7:

Polecane filtr kabinowy do Ford Transit Mk7:

Polecane zestawy / komplety filtry + olej do Ford Transit Mk7:

Powiązane kategorie:

Jeżeli masz pytania:

  • jaki filtr do ford transit mk7?
  • jaki filtr oleju ford transit Mk7?
  • ford transit mk7 wymiana filtrów co ile?

Jeżeli masz pytania, chcesz kupić filtr powietrza, paliwa, oleju, kabinowy, części lub akcesoria do samochodów Ford Transit Mk7 zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania jesteśmy dostępni w Ząbkach oraz w Warszawie.

Płatności elektroniczne