Biuro obsługi:

22 243 76 61

511 988 426

510 636 461

pn-pt: 8:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

sklep@mccar.pl

Menu
Wybierz model:

Dywaniki Samochodowe Gumowe

Osłony pod silnik Samochodowe

Nadkola samochodowe Wszystkie Marki

Siatki do bagażnika samochodowe

Kup Dolewkę Oleju i Oszczędzaj - Olej

Układ hamulcowy do Ford Transit MK7 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 - sklep internetowy

Najważniejsze części układu hamulcowego

Dużo można usłyszeć o układzie hamulcowym i jego wpływie na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Warto jednak wiedzieć, że układ składa się z wielu części, podobnie jak ludzki organizm. Kiedy jedna część zawiedzie, cały układ przestaje działać poprawnie.

Elementy układu hamulcowego Ford

Układ hamulcowy składa się z wielu elementów. Każdy z nich pełni jednak bardzo istotną rolę. Jeśli jeden z nich zawiedzie, cały kład może okazać się niesprawny. Chyba najbardziej znanymi elementami układu są tarcze hamulcowe, przymocowane do piasty koła i dzięki temu widoczne oraz klocki hamulcowe, które trzeba regularnie wymieniać. Do innych elementów układu należą także zaciski hamulcowe, sieć obwodowa, składająca się z przewodów hamulcowych (w niej krąży płyn hamulcowy), korektor rozkładu siły hamowania, pompa hamulcowa, pedał hamulca.

Zagrożenia układu hamulcowego

Każdy element układu jest narażony na awarie. Przewód mogą parcieć, klocki zaś zużywają się w wyniku sił tarcia, duże przeciążenia i tarcie mogą powodować konieczność wymiany tarcz hamulcowych.

Oryginalne tarcze i klocki hamulcowe Ford Transit MK7

Większość producentów podaje aby wymieniać klocki co około 10 tyś kilometrów a tarcze hamulcowe co trzecią wymianę klocków jednak wszystko jest zależne od stylu jazdy także należy sprawdzać stan klocków i tarcz co pewien czas i upewnić się czy któryś z elementów nie uległ nadmiernemu zużyciu. Należy pamiętać by zawsze wymieniać elementy układu hamulcowego parami czyli razem przednie i razem tylne by siła hamowania była taka sama po lewej jak i po prawej stronie samochodu. Nie warto oszczędzać na układzie hamulcowym a w naszym sklepie kupisz oryginalne elementy układu do Forda nawet 40% taniej.

Płatności elektroniczne