Biuro obsługi:

22 243 76 61

511 988 426

pn-pt: 8:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

sklep@mccar.pl

Menu
Wybierz model:

Dywaniki Samochodowe Gumowe

Osłony pod silnik Samochodowe

Nadkola samochodowe Wszystkie Marki

Siatki do bagażnika samochodowe

Kup Dolewkę Oleju i Oszczędzaj - Olej

Filtr oleju, paliwa, powietrza, kabinowy Ford Fiesta Mk7 2012, 2013, 2014, 2015 Sklep internetowy

Samochód jest niezwykłą maszyną. Może bezawaryjnie pracować w skrajnie trudnych warunkach przez wiele lat. Niestraszne są mu bardzo niskie lub też bardzo wysokie temperatury, silny deszcz, wiatr, czy też śnieg. Wszystko to jest możliwe jednak wtedy, gdy o samochód się odpowiednio dba i przeprowadza odpowiednie wymiany serwisowe. A nie ma ważniejszego w tym zakresie zadania niż wymiana filtrów samochodowych.

Oryginalne filtry Ford Fiesta Mk7

Filtry samochodowe to tanie, łatwo dostępne oraz bardzo szybko wymienialne elementy, które mają kluczowe znaczenie dla jakości i skuteczności działania samochodu, a szczególnie jego silnika. Ich zadaniem jest filtrowanie określonych substancji zasilających jednostkę napędową, aby były zawsze w możliwie najlepszej jakości, co zapewniać będzie silnikowi najlepszą i najbardziej stabilną pracę. Do tych najważniejszych filtrów zaliczyć można filtry oleju, filtry powietrza i paliwa. Na czym dokładnie polega ich praca i co jaki czas powinny być wymieniane?

Filtr oleju Ford Fiesta Mk7

Filtr oleju powoduje to, że silnik będzie mógł pracować w odpowiedni sposób, co zagwarantuje jego długą żywotność. Niestety w wyniku pracy silnika do krążącego w nim oleju przedostają się mikroskopijne zanieczyszczenia, które mogłoby spowodować z czasem utratę właściwości oleju, a co za tym idzie znaczne pogorszenie pracy silnika, włącznie z jego możliwym uszkodzeniem. Okresowa wymian filtra oleju gwarantuje, że olej będzie zawsze w odpowiednio dobrej kondycji. Żeby to jednak było możliwe, trzeba dokonywać jego wymiany przynajmniej raz do roku.

Filtr paliwa Ford Fiesta Mk7

Paliwo samochodowe jest nie mniej narażone na zanieczyszczenie co olej. W wyniku produkcji znajdować się w nim mogą cząstki stale, a także inne zanieczyszczenia, które przedostawać się mogą do paliwa podczas magazynowania lub transportowania. Dodatkowo paliwo może zawierać niewielką ilość wody, czy też innych substancji wnikających do niego podczas przebywania w zbiorniku. Żeby uchronić silnik przed dostaniem się tych wszystkich zagrożeń do niego, stosuje się filtr paliwa, który odsiewa je wszystkie, pozwalając na spalanie w silniku jedynie dobrej jakości paliwa. Oczywiście filtr ten się z czasem zatyka, co powoduje, że przynajmniej raz na dwa lata powinno się dokonać jego wymiany.

Filtr powietrza Ford Fiesta Mk7

Ostatnim z wymagających okresowej wymiany filtrów, jest filtr odpowiedzialny za powietrze. I choć wydaje się, że jest to najmniej ważny filtr, to jednak widzieć trzeba, że średnio na każdy litr spalonego w silniku paliwa, przypada nawet kilka tysięcy litrów powietrza, które jest do niego podawane oczywiście przez filtr powietrza. A jakby tego było mało, filtr ten posiada skuteczność niemal na 100% poziomie. Nic więc dziwnego, że gdy tylko się on zatka, silnik czekają niemałe problemy w postaci utraty mocy oraz znacznie zwiększonego spalania. Powoduje to, że wymiana tego filtra jest niezwykle ważna i powinno się ją przeprowadzać minimum co roku, lecz kontrolować się jego stan powinno przynajmniej raz na pół roku.

W ofercie sklepu internetowego Ford sklep znajdziecie najwyższej jakości wyselekcjonowane oryginalne filtry powietrza, oleju oraz paliwa które od lat znajdują się w naszej ofercie a klienci nie zgłaszają do nich reklamacji. Posiadamy filtry do wszystkich modeli Forda Fiesty Mk7.

Między innymi do wersji:

Oryginalne Filtry Ford Fiesta Mk7 Benzyna:

  • Filtr Ford Fiesta Mk7 1.25 Duratec 16V - Zetec-SE 16V
  • Filtr Ford Fiesta Mk7 1.4 Duratec - Zetec-SE 16V
  • Filtr Ford Fiesta Mk7  1.6 Duratec - Zetec-SE 16V

Oryginalne Filtry Ford Fiesta Mk7 Diesel:

  • Filtr Ford Fiesta Mk7 1.4 TDCi
  • Filtr Ford Fiesta Mk7 1.6 TDCi

Polecane filtry paliwa do Ford Fiesta MkVII:

Polecane filtry oleju do Ford Fiesta Mk7:

Polecane oryginalne filtry powietrza do Ford Fiesta Mk7:

Polecane filtr kabinowy do Ford Fiesta Mk7:

Polecane zestawy / komplety filtry + olej do Ford Fiesta Mk7:

Powiązane kategorie:

Jeżeli masz pytania:

  • jaki filtr do ford fiesta?
  • jaki filtr oleju ford fiesta Mk7?
  • ford fiesta mk7 wymiana filtrów co ile?

Jeżeli masz pytania, chcesz kupić filtr powietrza, paliwa, oleju, kabinowy, części lub akcesoria do samochodów Ford Fiesta Mk7 zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania jesteśmy dostępni w Ząbkach oraz w Warszawie.

Płatności elektroniczne