Biuro obsługi:

22 243 76 61

511 988 426

pn-pt: 8:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

sklep@mccar.pl

Menu
Wybierz model:

Dywaniki Samochodowe Gumowe

Osłony pod silnik Samochodowe

Nadkola samochodowe Wszystkie Marki

Siatki do bagażnika samochodowe

Kup Dolewkę Oleju i Oszczędzaj - Olej

Układ hamulcowy do Ford Fiesta Mk7 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 - sklep internetowy

Rola układu hamulcowego

Jeżdżąc codziennie samochodem, nie doceniamy tego, jak istotne są w nim hamulce. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele najróżniejszych działań zachodzi, gdy tylko wciska się pedał hamulca. Nic więc dziwnego, że tak rzadko poddaje się ten układ odpowiedniej konserwacji i serwisowy. A przecież nie trzeba do tego wiele. Wystarczy tylko kilka elementarnych informacji, a także dostęp do części samochodowych, które oferuje np. nasz sklep internetowy.

Jak działają hamulce samochodowe?

Hamulce samochodowe to krytycznie ważny element. Pozwalają nie tylko zwolnić i wytracić prędkość auta, lecz również całkowicie się zatrzymać. Bez sprawnego układu hamulcowego jazda samochodem jest po prostu niebezpieczna. Grozi to bowiem nie tylko stłuczkami, lecz po prostu stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo. A jak się okazuje, w układzie hamulcowym jest co się popsuć.

Większość obecnie używanych układów hamulcowych opiera się na zasadzie tarcia o siebie dwóch elementów. Zamontowane na stałe na piaście tarcze hamulcowe ściskane są z obu stron zaciskiem hamulcowym, w którym umieszczone są klocki hamulcowe. W wyniku tarcia o siebie tych dwóch powierzchni dochodzi do zatrzymania się pojazdu. W jaki jednak sposób naciskanie z niewielką siłą na pedał hamulca powoduje zatrzymanie ważącego ponad tonę pojazdu? Wszystko dzięki zjawisku fizycznemu, które opisuje prawo Pascala. Mówi ono, że płyn, który umieszczony jest w zamkniętym układzie, znacznie zwiększą swoją energię na końcu układu, gdy poda się niewielką jej dawkę na jego początku.

Oryginalne tarcze i klocki hamulcowe Ford Fiesta Mk7

Jak poprawić funkcjonalność tarcz i klocków? Choć działanie układu hamulcowego jest prymitywnie wręcz proste i opiera się na wykorzystaniu podstawowych zasad fizyki, to jednak jak w każdym innym układzie, również i tu może dochodzić do usterek. O ile jednak awaria radia, czy też mechanizmu szyb może spowodować co najwyżej dyskomfort, to już jednak awaria układu hamulcowego oznacza śmiertelne niebezpieczeństwo.

Żeby zminimalizować ryzyko awarii i wypadku, poleca się przeprowadzanie okresowych napraw serwisowych poszczególnych elementów układu hamulcowego. Wymianie powinny podlegać nie tylko klocki i tarcze, lecz także płyn hamulcowy, który również dość szybko się zużywa. Dodatkowo warto mieć na uwadze to, że od czasu do czasu powinno się sprawdzić stan zacisków, ponieważ po kilku latach intensywnego używania samochodu lubią się one zabrudzać, co doprowadza do zablokowania się ich.
O czym warto jeszcze pamiętać podczas serwisowania hamulców? Przede wszystkim o tym, że ważna tu jest regularność, także to, że nie wszystkie części trzeba brać bezpośrednio z warsztatu. Te dostępne w naszym sklepie internetowym są równie dobrej jakości, a przy tym są o wiele tańsze.

Płatności elektroniczne