Biuro obsługi:

22 243 76 61

511 988 426

pn-pt: 8:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

sklep@mccar.pl

Menu

Producent: Lemforder

Zawieszenie samochodowe to element decydujący jeżeli chodzi o komfort jazdy, ale i bezpieczeństwo. Wielu użykowników samochodów stara się dbać o najwyższą jakość zakupionych elementów zamiennych. Warto zatem zerknąć na firmę Lemforder.


Jest to firma założona w Niemczech w roku 1947, a więc niedługo po zakończeniu II Wojny Światowej. Jak wiele niemieckich firm w tamtym okresie, firma stanowiła rodzinny biznes, a właścicielami zakładu byli Wilhelm i Jurgen Ulderup. Ważną datą w historii firmy jest rok 1950, kiedy to młodszy z rodu przejął biznes po swoim ojcu i stał się jego głównym właścicielem oraz tworząc logo firmy, które od tamtego czasu stało się jej symbolem, a z czasem stało się popularne na całym świecie. Wraz z biegiem czasu, firma zaczęła sprzedawać coraz więcej części, głównie ze względu na jej wysoką jakość.


Urodzaj przedsiębiorstwa pozwoli na otwarcie się na rynki zagraniczne już w 1963 roku. Firmie wiodło się tak dobrze, że 20 lat później została marką koncernu ZF Group, który od 1984 roku posiadał 75% akcji, a w roku 2003 koncern został całkowitym właścicielem wykupując pakiet pozostałą część firmy.


Firma znana jest przede wszystkim z bardzo wysokiej klasy elementów zawieszenia samochodowego. Marka jest w brażny już bardzo długi czas przez co zdołała wypracować własną politykę i strategię rozwoju oraz indywidualne technologie produkcyjne. W ofercie firmy można znaleźć około 13 tysięcy różnych referencji na rynek części zamiennych. Ponadto, firma jest również dostawcą części oryginalnych dla takich marek jak Mercedes, BMW czy Audi.


Lemforder oferuje przede wszystkim takie elementy jak wahacze, sworznie wahacza, tuleje wahacza czy łączniki stabilizatora. Oferowane części wpisują się w politykę koncernu ZF, który wytwarza wiele części elementów zawieszenia. Firma produkuje części zarówno dla samochodów osobowych jak i ciężarowych. Obecnie są również dostępne części dla helikopterów. Cały koncern ZF Group posiada zakłady na całym świecie, jednak centrala Lemforder mieści się w Niemczech.

Płatności elektroniczne