Biuro obsługi:

22 243 76 61

511 988 426

510 636 461

pn-pt: 8:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

sklep@mccar.pl

Menu
Wybierz model:

Dywaniki Samochodowe Gumowe

Osłony pod silnik Samochodowe

Nadkola samochodowe Wszystkie Marki

Siatki do bagażnika samochodowe

Kup Dolewkę Oleju i Oszczędzaj - Olej

Układ hamulcowy do Ford Focus Mk2 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 - sklep internetowy

Rola układu hamulcowego w aucie

Jednym z najważniejszych układów w samochodzie, odpowiadających za bezpieczeństwo, jest oczywiście układ hamulcowy. Pozwala uniknąć wypadku, kolizji, czy też potracenia nawet w najbardziej niebezpiecznych sytuacjach. W związku z tym trzeba dbać, aby wszystkie jego elementy zawsze były sprawne.

Z czego składa się układ hamulcowy? Układ hamulcowy jest systemem, który działa bez zarzutu tylko wtedy, kiedy wszystkie jego elementy są sprawne.

Należą do nich:

  • tarcze hamulcowe — wykonane z żeliwa tarcze, będące główną i najbardziej widoczną częścią układ hamulcowego.
  • klocki hamulcowe — część, która w trakcie hamowania trze o tarczę hamulcową, powodując zatrzymanie.

Innymi częściami układu są pompa hamulcowa, zaciski, pedał hamulca, przewody hamulcowe oraz pojemnik z płynem hamulcowym. Części układu hamulcowego przednie i tylnie tarcze i klocki hamulcowe Najczęściej wymienianymi częściami układu hamulcowego są klocki. Może zdarzyć się, że zużyją się tarcze lub przewody. Pompa hamulcowa jest jednym z elementów układu, który najrzadziej ulega awarii. Mimo to warto cały układ kontrolować regularnie.

Funkcje poszczególnych części układu hamulcowego

Układ hamulcowy składa się z kilku części, które mają kluczowe znaczenie dla jego prawidłowego działania. Warto wiedzieć, jaką rolę odgrywa każda z części.

Oryginalne Klocki i Tarcze hamulcowe Ford Focus Mk2

Są one przymocowane do piasty koła. Mają one na celu zatrzymanie kół w momencie, kiedy klocki hamulcowe pocierają o tarczę. Od razu można wspomnieć tu o klockach hamulcowych, które dzięki wykonaniu z odpornego materiału są w stanie w wyniku tarcia o tarczę zatrzymać samochód jadący nawet bardzo szybko.

Przewody hamulcowe

To z nich składa się sieć obwodowa układu hamulcowego. W nich krąży płyn hamulcowy. Przewody mają za zadanie dostarczać płyn do wszystkich elementów systemu. Pozwala on zahamować w każdych warunkach, zapobiega zamarzaniu elementów układu, skraca czas hamowania.

Pedał hamulca

Pedał hamulca jest w aucie swoistym "głosem kierowcy". Mianowicie inicjuje on proces hamowania w momencie, kiedy kierowca na niego naciśnie. Znajduje się wewnątrz auta i jest jednym z elementów, od których rozpoczyna się naukę jazdy samochodem.

Płatności elektroniczne